עצות לרכישת דודי שמש

מספר שנות האחריות צריך להיות חמש שנים על דודי שמש. עלות ההתקנה משתנה בין הזמנה להזמנה, כי אם למשל מדובר בגג רעפים זה לגמרי יכול לשנות את המחיר ואף לייקר אותו ב-33-67%. תקינות הרעפים היא מה שמשנה, וככל שהם ישנים יותר, כך הסיכון למתקין דודי שמש גדול יותר ומכאן העלות הגבוהה.

החומר המבודד בדודי שמש צריך להיות פוליאוריטן מוקצף. עדיף לקנות דודי שמש מחברה שהציפוי הפנימי של הדודים שלה הוא אמייל ולא פוליטון או ציםוי צבע, האמייל גם עמיד יותר וגם שומר על המים נקיים.

אביזרים נלווים של דודי שמש

דודי שמש באים עם אביזרים נלווים כמו למשל צנרת וכל מיני חיבורים שמאפשרים את העברת המים בין הדוד שמש לקולטים. יש אביזרי חובה לדודי שמש ויש תוספות. אביזרי החובה הם אלה שחייבים להיות בכל סוגי דודי שמש למען התפקוד של הדוודים והתוספות הם כל מיני אביזרים, שעשויים לשפר את תפקודו של דוד השמש אבל הוא יכול לתפקד גם בלעדיהם.

מסנן אבנית למשל הוא אחד האביזרים שיכולים לשמור על חום המים בדוד. אחד הגורמים לכך שאנשים מחממים מים ואחר כך אין להם מים בדוד, הוא זה שהאבנית מציפה את הדוד ומונעת מהחום להגיע למים ולכן הם לא מתחממים. במצב כזה יכול להיות כי ביום של שמש קופחת למרות שאתם בטוחים שיש לכם מים חמים, אתם תגיעו הביתה ולא יהיו לכם מים חמים.

לפני שאתם משלמים על דודי שמש, וודאו מהו מחיר העלות של הדוד שאתם רוכשים בלי אביזרי החובה או התוספות, כדי שתדעו את מחירו הריאלי.

הבחירה היא שלכם!

בחירה של דוד שמש תלויה במספר הנפשות שמשתמשות במים החמים. בממוצע כל אדם צורך ביום בין 30-ל-40 ליטר של מים חמים. אם אתם רוצים לדעת איזה קיבולת של דוד שמש אתם צריכים תכפלו 30 במספר הנפשות ותקבלו את המספר.

יש כל מיני יצרנים של דודי שמש ולכן מותג של דודי שמש עלול לעלות יותר ב-70% מדוד זהה של דודי שמש שאינו מותג ידוע. כאשר מחפשים דוד שמש מחיר, זה מה שמשנה מחיר בין סוגים שונים של דודי שמש, זה שם היצרן של הדוד וגם החומרים ממנו דוד השמש עשוי. דגש שמים על שכבת הציפוי הפנימי שהיא זו ששומרת על חום המים לאורך שעות. ציפוי אמאייל הוא היוקרתי ביותר אבל יש גם ציפוי בטון ועוד.

מותג של דודי שמש מתייחס לדודי שמש המיוצרים באופן איכותי ועמידים לפחות ל-10 שנים, זה הזמן שכל דוד שמש צריך להחזיק מעמד.

התקן הידוע לדודים הוא תו תקן 579.2 של מכון התקנים הישראלי. בדודי שמש איכותיים יש חומר בידוד העשוי מפוליאוריטן מוקצף. חומר זה שומר על טמפרטורת המים וזה דבר חשוב מאוד כי אנחנו לא מחממים מים כדי שאחר כך הם יהיו קרים…

Open chat
צריך עזרה?
שלום לך
איך נוכל לעזור לך היום?