מערכת סולארית

מערכת סולארית הנה מערכת המנצלת את חום השמש כדי להפיק מים חמים, וזאת לא באמצעי חשמלי. יש דודי שמש ויש מערכת סולארית שהיא הדבר הכי מתקדם היום בתחום ניצול אנרגיית השמש.

זה גם חסכוני, זה גם ירוק וזה גם תורם לאיכות הסביבה.

מאז המהפכה התעשייתית שהתרחשה בסוף המאה ה-18 תחילת המאה ה-19 באנגליה, יש שריפת אנרגיה מכל מיני מקורות ובגלל כל מיני שימושים, מה שמצד אחד עוזר לחברה להתפתח ולצמוח אבל מצד שני שריפה של דלקים כמו נפט, גז טבעי או פחם, גורם לפליטה מוגברת של אדי חממה.

פעם כדי להתקלח לפני שהייתה מערכת סולארית, היינו היו צריכים להרתיח מים על פתיליה וכדי להשתמש בפתיליה הם היו צריכים נפט, ובדיוק כך מייצרים גזי חממה.

לכן המהפכה האמתית של מערכת סולארית לחימום מים, כבר תורמת מבחינת יצירת אנרגיה ירוקה לכדור הארץ.

מערכת סולארית- שמירה על כדור הארץ

מאז המהפכה התעשייתית כאמור ושימוש של דלקים פוסיליים, אפשר לטוס במטוסים ולשוט באוניות אבל יש לזה מחיר. מדובר על פליטה של גזי חממה. לכל הפעילות שלנו היום בתחומים של בנייה, תעשייה, מסחר יש מחיר והוא פליטת גזי חממה שפוגעים בשכבת האוזון של כדור הארץ.

לכן המציאו מערכת סולארית, שלוקחת את החום הטבעי של השמש והופכת אותו למים חמים, וכך לא צריך להדליק דוד חשמל ולא לייצר עוד גזי חממה. כי גם צריכת חשמל מייצרת אותם.

גזי חממה הם בעצם פחמן דו חמצני אשר משנה לחלוטין את האקלים בכדור הארץ וגורם לכל מיני הפרעות באקלים כמו למשל התחממות יתר של כדור הארץ, פגיעה בשכבת האוזון וגם יוצר מזג אוויר קיצוני בכל מיני רמות. אם זה שיטפונות, בצורת, צונאמי ועוד.

לפי הערכה של מומחים עלתה הטמפרטורה של כדור הארץ בין 3 ל-6 מעלות צלזיוס מאז המהפכה התעשייתית.

כדי לצמצם את גזי החממה ולהפסיק לפגוע בכדור הארץ, מומלץ להשתמש במערכת סולארית.

מערכת סולארית- גם ירוקה וגם חסכונית

השימוש במערכת סולארית לחימום מים, הוא לא רק מהיבט של שמירת הסביבה וניצול אנרגיות טבעיות, אלא שהוא גם חסכוני ביחס להפעלת וצריכת חשמל.

מלבד הנושא של צמצום פליטת גזי חממה, יש גם חיסכון משמעותי בהוצאות החשמל לא רק של בתים אלא גם של עסקים ומפעלים שיש להם מערכת סולארית לחימום מים.

מדינת ישראל יש לומר מעודדת שימוש במערכת סולארית, במסגרת האמנה המחייבת שלה מול האו"ם.

הפחתת גזי חממה בין השאר בגלל שימוש במערכת סולארית, פיתוח טכנולוגיות לניצול האנרגיה הסולארית גם ברמה של תצרוכת ביתית וגם ברמה מדינית עשויה להפחית את זיהום האוויר, את התחלואה ולייצר אמצעים נוספים לניצול אנרגיה סולארית.

חברת אור אנרגיה דודי שמש בירושלים אומרת שאין כמעט משק בית היום שלא עושה שימוש במערכת סולארית לחימום מים.

Open chat
צריך עזרה?
שלום לך
איך נוכל לעזור לך היום?