ההיסטוריה של המערכת הסולארית בארץ

הפיזיקאי ד"ר צבי תבור, היה מראשוני החוקרים בארץ של ניצול אנרגיה סולארית, ויש הגורסים כי הוא זה האחראי על פיתוח דוד השמש המודרני כפי שאנו מכירים אותו היום בישראל וגם בעולם.

בשנת 1949 הצטרף ד"ר צבי תבור למועצה למחקר ולפיתוח והקים את המעבדה הלאומית הישראלית לפיזיקה ועסק בה בעיקר במחקר על אנרגיית השמש. כוונתו הייתה לחפש חלופות של אגירת אנרגיה סולארית ושימוש בה לאור העובדה כי אין למדינה שפע של מקורות אנרגיה.

בשנת 1955 הוא פיתח ציפוי שחור שהחליף את המראות לקליטת השמש. לציפוי הזה קוראים עד היום בכל העולם "המשטח הסלקטיבי של תבור" והוא בעצם הניח את היסודות להמצאת מערכת סולארית.

מערכת סולארית של תבור בכל העולם

המשטח הסלקטיבי שיצר ד"ר תבור הצליח לקלוט יותר חום מהמראות שהיו מקובלות אז. בראשית שנות ה-60 החלו כבר לשלב את המשטחים הללו בדודי שמש, מה שנקרא "קולטים".

לד"ר תבור ניתן לייחס גם את המצאת ה"חמם" מחמם מים מהיר, כמו גם את השינוי בשימוש במערכת סולארית שהיא ידידותית לסביבה ואינה יוצרת זיהום אוויר.

המשטח הסלקטיבי של ד"ר תבור נמצא היום גם באיזורים שונים של מדינות מתפתחות, שאינם מחוברים לרשת החשמל והוא משמש בעצם כמערכת סולארית לחימום מים.

ציפוי מיכל דוד שמש

המשמעות של ציפוי מיכל דוד שמש הוא באיזה מים אתם משתמשים וגם לצינורות של הדוד יש משמעות. אם למשל דוד השמש מצופה בבטון, הוא עלול לייצר לכלוך שזורם יחד עם המים ולמכון התקנים יש כבר תוכנית לאסור על שיווקם של דודי שמש בציפוי בטון. בארצות אחרות כבר אסור לשווק אותו.

ציפוי אמייל הוא הציפוי האיכותי ביותר והוא מאפשר זרימה של מים נקיים. זהו הציפוי המומלץ ביותר לדוד שמש.

על ציפוי האמייל יש שכבה נוספת של פוליאוריתן מוקצף שמחליף היום את צמר הסלעים ששימש הרבה שנים, כחומר הבידוד של דודי שמש מצופי אמייל.

מערכת סולארית לכל הבניין

חברת אור אנרגיה משווקת ומתקינה מערכת סולארית שיכולה לשמש את כל הדיירים בבניין.

זהו מקבץ של קולטים המהווים מערכת סולארית אחת ועובדים מול דודים מחליפים חום שנמצאים בדירות הדיירים.

דוד מחליף חום הוא דוד שמש שמותקן בו מחליף חום אשר קולט את המים החמים ומביא אותם לטמפרטורה הרצויה. דוד שמש נימרוד הוא דוד השמש הרצוי והאיכותי ביותר לקליטת מים חמים באופן האידיאלי.

כאשר מדובר במערכת סולארית לכל הבניין, המים שברכיב תחליפי החום חוזרים לקולטים אשר בדרך כלל מוצבים על הגג וכך נוצרת סירקולציה חימום רציפה בין המים שבדוד לבין הקולטים שעל הגג.

ויהי אור אנרגיה

דודי שמש המשווקים ומותקנים ע"י אור אנרגיה, עשויים מחומרי גלם איכותיים כמו גם עם ציפוי פנימי מאמייל המומלץ והטוב ביותר למניעת ספיחה של קורוזיה וחלודה מהצינורות.

דוד שמש מחיר כדאי למוצר איכותי מבית אור אנרגיה!

בנוסף מערכת סולארית מתבצעת בהתאמה לדרישה של כל משפחה, מספר הנפשות, הקיבולת הרצויה ועוד.

Open chat
צריך עזרה?
שלום לך
איך נוכל לעזור לך היום?